چند روش ساده برای آب کردن غبغب

غبغب برای اکثر افراد یک مشکل آزار دهنده است. خوشبخانه تقویت و توناژ گردن و چانه و آب کردن غبغب بدون جراحی و با انجام ورزش‌های هدفمند بر روی ناحیه گردن ممکن است. با گذر زمان، تولید کلاژن در پوست و در نتیجه الاستیسیته آن کاهش می‌یابد که این موضوع باعث افتادگی پوست در ناحیه گردن و چانه می‌شود. عواملی مانند آفتاب سوختگی، استعمال سیگار و تغذیه نامناسب می‌تواند این فرآیند را تشدید کند. در گردن دو عضله وجود دارد که مسئول بالا نگه داشتن گردن است. تقویت این عضلات می‌تواند به درمان افتادگی پوست کمک کند. از جمله ورزش‌های مناسب برای آب کردن غبغب شامل موارد زیر می‌شوند:

  • در حالت نشسته یا ایستاده، لب زیرین را تا حد ممکن به سمت بیرون بیاورد. این کار باعث کشیده شدن پوست زیر چانه می‌شود. سپس در حالی که لب‌ها را در همان حالت نگه داشته‌اید، با خم کردن گردن به سمت داخل (بدون گرد کردن لب بالا) ماهیچه‌های گردن را درگیر کنید. در هر حالت، به مدت یک ثانیه صبر کنید سپس لب‌ها را رها کرده و گردن را به حالت مستقیم برگردانید. این حرکت را می‌توانید بیست مرتبه تکرار کنید.
  • در حالت نشسته، کمر را صاف و شانه‌ها را در حالت طبیعی نگه دارید. سر را تا حد ممکن به سمت عقب بکشید. در این حال لب‌ها را بصورت بسته نگه دارید. سپس در حالی که لب‌ها بسته‌اند، دهان را همانند حرف O جمع کنید و به مدت ۲۰ ثانیه نگه دارید. در این حالت در عضلات دو طرف گردن احساس کشیدگی خواهید داشت. سپس لب و گردن را به حالت استراحت برگردانید. این حرکت را می‌توانید ۱۰ مرتبه تکرار کنید. در حرکت مشابه دیگر، در حالی که گردن را به سمت عقب می‌کشید لب‌ها را به حالت بوسیدن در آورده و تا حد ممکن بفشارید. در این حالت نیز کشیدگی در گردن و چانه قابل حس خواهد بود. بعد از پنج ثانیه، لب و گردن را به حالت استراحت برگردانید.
  • در حالت ایستاده یا نشسته، گردن را در حالت کشیده و در یک مسیر دایره‌ای از سمت شانه به سمت داخل بچرخانید. پس از ۱۰ مرتبه تکرار، در جهت عکس انجام دهید.
  • در حالت نشسته، دست مخالف را از بالای سر بر روی گوش گذاشته و گردن را به سمت کتف خم کنید. مثلاً دست راست را بر روی گوش چپ گذاشته و سر را به سمت کتف راست بکشید. سپس با دست چپ کتف چپ را به سمت پایین بکشید تا کشش بین گردن و کتف افزایش یابد. پس از ده ثانیه، سر و گردن را به حالت استراحت درآورده و مجدداً در جهت عکس تکرار کنید.
  • در حالت درازکش به کمک گردن، صورت را از تخت بلند کرده و تا حد ممکن به سمت سینه بکشید. سپس به آهستگی سر را به حالت استراحت برگردانید.

یکی دیگر از روش‌های آب کردن غبغب، استفاده از طب سوزنی است. در این روش، کاشت سوزن در نقاط خاص باعث تقویت خونرسانی و در نتیجه اکسیژن رسانی و تغذیه بهتر سلول‌های پوستی می‌شود. این پدیده تولید کلاژن را تحریک کرده و به این طریق به حفظ الاستیسیته پوست کمک می‌کند و باعث آب کردن غبغب می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تکنیک‌هایی برای از بین بردن غبغب روی لینک آن کلیک کنید.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.