چرا سلولیت غبغب ایجاد میشود؟

مهمترین علت ایجاد سلولیت غبغب تجمع لایه چربی در زیر چانه است. تجمع چربی سبب افتادگی چانه و چروکیدگی آن می‌شود به گونه‌ای که سبب ایجاد ظاهر پله‌ای چانه یا دو چانه‌ای می‌شود. سلولیت غبغب عمدتا همراه با افزایش وزن فرد بروز می‌کند، اما داشتن اضافه وزن برای ایجاد آن ضروری نیست. همچنین ویژگی‌های ژنتیکی یا کاهش خصوصیات کشسانی پوست در اثر افزایش سن نیز می‌توانند در ایجاد سلولیت غبغب دخیل باشند.

راه‌های درمان سلولیت غبغب

  • رژیم غذایی

در صورتی که عامل ایجاد سلولیت غبغب افزایش چربی باشد، رژیم غذایی یکی از بهترین گزینه‌ها برای رفع آن است. غذاهایی که سبب افزایش وزن می‌شوند عمدتا شامل اسیدهای چرب اشباع، اسیدهای چرب ترانس، کلسترول و شکر هستند. اسیدهای چرب اشباع با افزایش کلسترول بدن سبب انسداد رگ‌ها شده و رسوب چربی در بدن را تحریک می‌کنند.

  • حرکات ورزشی

همزمان با رژیم غذایی، استفاده از ورزش‌های هوازی مانند دویدن، پیاده‌روی و دوچرخه سواری می‌تواند به کاهش سلولیت غبغب کمک کند. به این منظور حرکات ورزشی مختلفی برای تقویت عضلات گردن، فک و ناحیه زیر فک وجود دارد.

  • جراحی

در صورتی که علت ایجاد سلولیت غبغب ژنتیکی باشد، ممکن است از روش‌های جراحی برای درمان آن استفاده شود. از جمله این روش‌ها می‌توان لیپوساکشن و لیزر را نام برد. هر یک از این دو روش تنها چربی‌های اضافه را برطرف می‌کنند اما پوست اضافی و افتادگی آن را درمان نمی‌کنند. به علاوه این روش‌ها ممکن است عوارض جانبی از قبیل تورم، درد و کبودی را نیز سبب شوند.

  • طب سوزنی

علاوه بر روش‌های نام برده، طب سوزنی نیز یکی از راه حل‌های کم خطر برای درمان سلولیت غبغب است. طب سوزنی با افزایش گردش خون در ناحیه گردن، تغذیه و اکسیژن رسانی به سلول‌های پوست را تقویت می‌کند. این مکانیسم، تولید کلاژن در سلول‌ها را تحریک کرده و سبب تقویت کشسانی و استحکام پوست می‌گردد و از این طریق به بهبود سلولیت غبغب کمک می‌کند.
در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.