چین و چروک صورت را محو کنید

چین و چروک صورت می‌تواند به صورت خطوط باریک یا چروک عمیقی باشد که در هر نقطه‌ای از صورت ظاهر می‌شود. چروک صورت عمدتاً در نواحی از صورت که مکرراً تحت فشار یا حرکت‌اند مانند خطوط عمودی بین ابرو یا چروک افقی روی پیشانی یا چین‌های دایره‌ای اطراف لب به وجود می‌آید.

با افزایش سن، به تدریج از خاصیت کشسانی پوست کاسته شده و پوست نازک‌تر و خشک‌تر می‌شود. تا زمانی که فرد جوان است، به علت توان کشسانی پوست، چروک ایجاد شده می‌تواند به حالت قبل خود برگردد، اما با افزایش سن، پوست نمی‌تواند پس از چروک به خوبی به حالت قبل برگردد و به مرور این چروک به طور دائمی باقی می‌ماند. از طرفی تابش نور فرابنفش خورشید نیز با تخریب الاستین و کلاژن باعث ضعیف‌تر شدن پوست می‌شود. همچنین تغذیه نامناسب، کم آبی و استعمال سیگار نیز می‌تواند چروک صورت را تشدید کند.

برای حفظ خاصیت کشسانی، جوانی و سلامت پوست و کاهش چروک صورت راهکارهای مختلفی وجود دارد که در ادامه توضیح داده می‌شوند:

  • داشتن خواب کافی: بر اساس تحقیقات، میزان چین و چروک صورت در زنانی که فقط پنج ساعت در شبانه روز می‌خوابند دو برابر زنانی است که هفت ساعت یا بیشتر می‌خوابند.
  • مصرف امگا ۳: بر اساس تحقیقات، در پوست زنانی که به طور منظم امگا ۳ مصرف می‌کنند، کلاژن و الاستین بیشتری تولید می‌شود.
  • مصرف ویتامین C: ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان خوب علیه رادیکال‌های آزاد و تابش فرابنفش خورشید عمل کرده و لذا به حفظ شادابی و نرمی پوست و تأخیر فرآیند پیری کمک می‌کند.
  • استفاده از رتینوئید: رتینوئید مولکولی است که از ویتامین A مشتق می‌شود. این ترکیب باعث تقویت پوست و خاصیت کشسانی آن می‌شود و فرآیند تخریب کلاژن و ایجاد چروک صورت را کند می‌کند.
  • پرهیز از استرس: بر اساس تحقیقات، استرس می‌تواند باعث پیری زودرس و ایجاد چین و چروک صورت شود.
  • استفاده از طب سوزنی: در این روش، برای رفع چین و چروک صورت ، سوزن‌های بسیار باریکی در صورت کاشته می‌شوند که هدف از قرار دادن آن‌ها، برقراری تعادل در عملکرد اندام‌های درونی و در نتیجه حفظ سلامت پوست و کند کردن فرآیند پیری است. کاشتن سوزن در نقاط خاصی از پوست باعث تقویت گردش خون، تحریک عضلات، اعصاب و بافت‌های پیوندی می‌شود. در نتیجه فرآیند تولید کلاژن در بافت‌های پیوندی افزایش یافته و این امر به تقویت پوست کمک می‌کند. از طرفی تحریک اعصاب باعث آزادسازی اندورفین‌ها می‌شود که به کاهش استرس نیز کمک می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با درمان افتادگی پوست صورت با طب سوزنی روی لینک آن کلیک کنید.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.