طب سوزنی راهی برای درمان قطعی ناباروری

طرفداران طب سوزنی ناباروری  از این روش برای درمان انواع مختلفی از ناباروری‌ها مانند اسپاسم لوله‌های رحمی و سقط‌های مکرر استفاده می‌کنند. همچنین بسیاری از متخصصان از طب سوزنی برای درمان اختلالات تیروئیدی که منجر به ناباروری می‌شوند، استفاده می‌کنند.

استفاده همزمان طب سوزنی با گیاهان دارویی، برای قرن‌ها به منظور درمان انواع خاصی از نابارو‌ری‌ها اما نه همه آن‌ها بکار گرفته شده است. برای مثال، طب سوزنی و گیاهان دارویی برای درمان چسبندگی لوله‌های رحم که به علت اندومتریوز یا بیماری‌های التهابی لگن ایجاد می‌شود، کارآمد نیست.

شماره تماس
شماره تماس

با این حال، حتی در چنین شرایطی نیز همچنان بیمار می‌تواند از مزایای طب سوزنی و گیاهان دارویی در بهبود عملکرد تخمدان‌ها و تولید و آزادسازی فولیکول بهره‌مند شود.

همچنین طب سوزنی با افزایش گردش خون به اندومتر، فرآیند آماده‌سازی رحم را تسهیل می‌کند. با توجه به نتایج تحقیقات، تاکنون مدارک کافی و محکم مبنی بر درمان قطعی ناباروری با طب سوزنی وجود ندارد. در بعضی از تحقیقات استفاده از طب سوزنی بی‌تاثیر گزارش شده است در حالی که بعضی دیگر استفاده از این روش را بسیار موثر می‌داند.

نتایج مطالعات مروری سیستماتیک نشان داده است که طب سوزنی در درمان قطعی ناباروری ناشی از سندروم تخمدان پلی کیستیک موثر بوده و روند تخمک گذاری را بهبود می‌بخشد.

این در حالی است که این روش در نتیجه باروری پس از IVF چندان تاثیر ندارد. همچنین در یک بررسی دیگر نشان داده شده است که طب سوزنی در درمان واریکوسل (مهمترین علت ناباروری در مردان) می‌تواند موثر باشد. البته در این مورد، تایید قطعی این اثر نیاز به انجام مطالعات تکمیلی بیشتری دارد.

در صورتی‌که علاقه‌مند هستید مطالب بیش‌تری درباره چگونگی درمان ناباروری با طب سوزنی مطالعه کنید روی لینک کلیک کنید.

در مطالعه دیگری در سال ۲۰۰۲ میزان درمان قطعی ناباروری با طب سوزنی در زنان مورد بررسی قرار گرفت. در این تحقیق زنان داوطلب در دو گروه کنترل و تیمار شده با طب سوزنی تقسیم شدند.

سپس جنین به هر دو گروه منتقل شد. شش هفته پس از تیمار با طب سوزنی درصد بارداری در دو گروه مورد مقایسه قرار گرفت. طبق نتایج، ۲۶ درصد از زنان گروه کنترل و ۴۲ درصد از زنانی که با طب سوزنی تیمار شده بودند، باردار شدند. این نتایج حکایت از اثرات مثبت طب سوزنی در درمان قطعی ناباروری دارد.

شماره تماس
شماره تماس
طب سوزنی ناباروری


برای خواندن مطالب درمورد افسردگی و طب سوزنی:

چگونه طب سوزنی ناباروری را درمان می‌کند؟

به نظر می‌رسد طب سوزنی از طریق کاهش استرس، افزایش گردش خون به اندام‌های تناسلی و برقراری تعادل در هورمون‌های بدن می‌تواند به درمان قطعی ناباروری کمک کند. استرس یکی از مهمترین دلایل ناباروری در مردان و زنان است. استرس سبب آزادسازی هورمون کورتیزول شده که تعادل شیمیایی در مغز را به هم ریخته که به نوبه خود بر عملکرد هیپوفیز و چرخه تولید مثل اثر سوء می‌گذارد.

درمان قطعی ناباروری با طب سوزنی برای همه ممکن است؟

در پایان می‌توان گفت شانس درمان قطعی ناباروری با طب سوزنی برای همه بیماران یکسان نیست. چنانچه علت ناباروری اختلالات فیزیکی باشد مانند بسته بودن لوله‌های رحمی یا وجود تومورهای فیبروئیدی، طب سوزنی چندان کارگشا نخواهد بود. همچنین افزایش سن نیز شانس اثرگذاری طب سوزنی را در درمان ناباروری کاهش می‌دهد.

در صورت تمایل برای آشنایی با خدمات موسسه طب سوزنی ایران در زمینه ناباروری اینجا کلیک کنید.
برای دریافت اطلاعات تماس موسسه جامع طب سوزنی ایران و تعیین وقت قبلی می‌توانید روی “تماس با ما” کلیک کنید.

 

شماره تماس
شماره تماس

دلایل ناباروری در زنان

ناباروری در زنان به دلایل زیادی مانند اختلال در غده فوق کلیه، استرس زیاد، اختلالات هورمونی و غیره رخ می دهد. از دلایل مهم ناباروری در زنان محسوب می شود می توان عوامل دیگری دیگر مانند:

• کیست تخمدان،
• تنبلی تخمدان،
• فیبروم رحمی،
• نازک بودن ضخامت جداره رحم
• و داروهای ضد بارداری،
• چاقی
• دیابت،
• مشکلات ژنتیک
• کمبود میل جنسی
• سن بالا 34 سال

را نیز نام برد.

محققان به این نتیجه رسیده اند که روش هایی مانند درمان دارویی، ماساژ، طب سنتی و به خصوص طب سوزنی می تواند در درمان ناباروری بسیار مفید باشد.

دلایل ناباروری در مردان

بیشتر ناباروری در مردان به دلایلی مانند مشکلات تولید و انتقال اسپرم می باشد. دیگر عوامل ناباروری در آقایان عبارتند از:
• واریکوسل
• استعمال دخانیات و الکل به میزان زیاد
• اختلال در نعوذ
• انسداد مسیر اسپرم
• عفونت های منتقله از راه حنسی
• ضربه به ناحیه تناسلی
• سرطان و درمان های ان مثل شیمی درمانی و رادیوتراپی

طب سوزنی ناباروری


برای خواندن مطالب درمورد طب سوزنی و ترک اعتیاد:

اثر طب سوزنی در درمان ناباروری زنان و مردان

طب سوزنی برای درمان ناباروری در زنان و مردان بسیار موثر می باشد و باعث نشاط و سرحالی در مردان می شود همچنین باعث متوقف شدن ترشحات مضر شده و به علاوه در تنظیم سیستم ایمنی در بدن مردان موثر است. این روش به به تقویت تعداد اسپرم ها و تحرک آنها کمک شایانی می کند.
طب سوزنی در درمان ناباروری بانوان مانند درمان آقایان بسیار موثر می باشد و باعث می شود که:

• عوامل منفی که باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود، رفع شوند.
• این روش از درمان طب سوزنی باعث تنظیم دوره قاعدگی هم می شود.
• همچنین کیست های موجود در تخمدان ها را هم از بین می برد.
• طب سوزنی باعث افزایش تولید تخمک شده و لوله های رحمی را پاکسازی می کند.
• طب سوزنی در درمان درد هنگام تماس جنسی هم تاثیر مثبتی دارد.
یکی دیگر از اثرات مفید طب سوزنی این است که خطرعفونت های مضر مانند مایکوپلاسما و کلامیدیا را کاهش می دهد.

مزایای استفاده از روش طب سوزنی در ناباروری

• استرس را از بین می برد
• باعث تعادل هورمونی می شود
• جریان خون را در تخمدان و رحم افزایش می دهد.
طب سوزنی در آقایان و بانوان باعث تقویت سیستم تولید مثل می شود همچنین باعث کیفیت نعوذ و خارج شدن بهتر منی در آقایان می شود. همچنین به بهبود کیفیت تخمک و وضعیت هورمونی در خانم ها کمک کرده و شانس باروری را در هر دو آنها بیشتر می کند. تقویت آرامش روحی و روانی برای روند بارداری نیز از دیگر اثرات طب سوزنی است.

طب سوزنی ناباروری


برای خواندن مطالب درمورد طب سوزنی دیسک کمر:

جمع بندی
یک روش غیر دارویی که امروزه مورد استفاده افراد قرار گرفته است و در درمان ناباروری هم موثر است، طب سوزنی می باشد.
طب سوزنی یک روش عالی برگرفته از طب سنتی چینی است که برای درمان بیماری های زیادی از جمله ناباروری موثر است. طب سوزنی هم برای درمان ناباروری در مردان مورد استفاده قرار می گیرد و هم در زنان و یک روش سنتی بسیار عالی است که می تواند بدون درد بیماری شما را درمان کند.
طب سوزنی سعی می کند که گردش انرژی حیاتی (چی) را در بدن تحریک کرده و بعد دوباره آن را در بدن به جریان اندازد. اگر به دنبال یک درمان به صرفه و عالی هستید ما به شما طب سوزنی را پیشنهاد می کنیم البته این طب سوزنی باید توسط یک فرد متخصص انجام شود تا مشکلی برای فرد به وجود نیاورد. .

طب سوزنی از طریق کاهش استرس، افزایش گردش خون به اندام‌های تناسلی و برقراری تعادل در هورمون‌های بدن می‌تواند به درمان قطعی ناباروری کمک کند.

طب سوزنی برای درمان ناباروری در زنان و مردان بسیار موثر می باشد و باعث نشاط و سرحالی در مردان می شود همچنین باعث متوقف شدن ترشحات مضر شده و به علاوه در تنظیم سیستم ایمنی در بدن مردان موثر است. این روش به به تقویت تعداد اسپرم ها و تحرک آنها کمک شایانی می کند.

طب سوزنی در آقایان و بانوان باعث تقویت سیستم تولید مثل می شود همچنین باعث کیفیت نعوذ و خارج شدن بهتر منی در آقایان می شود. همچنین به بهبود کیفیت تخمک و وضعیت هورمونی در خانم ها کمک کرده و شانس باروری را در هر دو آنها بیشتر می کند. تقویت آرامش روحی و روانی برای روند بارداری نیز از دیگر اثرات طب سوزنی است.