شیرینی خوری

شکر یک ماده بایوکمیکال مهم است که در بسیاری از فرآیندهایی که در بدن شکل می گیرد، شرکت می کند. ما برای زنده ماندن به مقداری شکر نیاز داریم (گلوکز اصلی ترین منبع انرژی مغز است). اما بدن ما توانایی کنترل حجم بالا و کیفیت پایین شکری که مصرف می کنیم را ندارد.
شما ممکن است از بیماری های که عامل اصلی آن ها مصرف زیاد شیرینی است، رنج ببرید اما متوجه منشا بروز این بیماری ها نباشید. از جمله بیماری هایی که ممکن است در اثر شیرینی خوری بیش از حد ایجاد شوند می توان موارد زیر را نام برد:

آلرژی

اضطراب

تحریک پذیری بالا

سرطان

زخم های دهانی

برونشیت مزمن

یبوست

افسردگی

دیابت

خستگی

سرما خوردن بیش از حد

گاز معده و نفخ

سردرد

بیش فعالی

عملکرد بد سیستم ایمنی

سندروم متابولیک

نوسانات خلقی

چاقی

PMS

اعتیاد به شیرینی

خراب شدن دندان ها

عفونت قارچی

شکی نیست که شکر می تواند اعتیاد آور باشد. مانند هر اعتیاد دیگری، کسانی که به شیرینی اعتیاد دارند در صورت نبودن آن، نشانه هایی از خود بروز می دهند و در صورت مصرف آن، حالشان خوب می شود. شیرینی به طور لحظه ای حال انسان را خوب می کند، اما در دراز مدت برای سلامتی بسیار خطرناک است. مانند هر اعتیاد دیگری، بسیاری از مردم متوجه نمی شوند که به خوردن شیرینی اعتیاد دارند.

طب سوزنی در درمان شیرینی خوری

استفاده از طب سوزنی گوش یا دیگر روش های طب سوزنی در درمان اعتیاد، تاریخچه ای طولانی دارد. حدود ۵ الی ۱۰ جلسه درمان به بدن شما در کاهش هوس به خوردن شیرینی، کاهش استرس و اضطراب و بهبود کلی سلامت کمک می کند.

منبع

http://drlisawatson.com/fighting-sugar-addiction