info@tebsoozani.com   ۸۸۶۵۵۱۳۸ (۹۸۲۱+)
سلولیت را برای همیشه شکست دهید

سلولیت را برای همیشه شکست دهید

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سلولیت چیست؟

سلولیت اصطلاح پزشکی برای چربی است که مانند پوست پرتقال، ظاهری حفره مانند در پوست ایجاد می‌کند. این حالت بیشتر در نواحی ران، نشیمنگاه و قسمت بالایی بازو قابل مشاهده است. در این نواحی بافت چربی در زیر سطح پوست انباشته شده و ظاهر حفره مانند را ایجاد می‌کند که حتی در حین لمس هم یکنواخت نیست. اگرچه سلولیت هم در مردان و هم در زنان قابل مشاهده است، اما در زنان شایع‌تر است. استفاده از طب سوزنی می‌تواند یک درمان کامل و قطعی برای افرادی باشد که تمایلی به جراحی نداشته و از درمان‌هایی مانند رژیم غذایی و ورزش نیز نتیجه نگرفته‌اند. با این حال راندمان اثر طب سوزنی برای درمان سلولیت هنوز محل تحقیق و بررسی است.

سلولیت در بیش از 85 درصد خانم‌ها، حتی افراد لاغر، در دوره‌هایی از زندگی ایجاد می‌شود، خصوصا بعد از 35 سالگی. با این حال دختران نوجوان و جوان نیز ممکن است دچار سلولیت شوند. افزایش سن و کاهش خاصیت الاستیک کلاژن پوست از جمله علل رایج ایجاد سلولیت است.

تاکنون از روش‌های مختلف طب سوزنی برای درمان سلولیت استفاده شده است، از جمله طب سوزنی مرسوم – همراه با تغییر وضعیت سوزن – و استفاده از جریان الکتریکی. در طب سوزنی برای درمان سلولیت، سوزن در نقاط مشخصی در مجاورت مسیرهای انرژی قرار داده می‌شود. محل این نقاط در افراد مختلف با توجه به سن، اندازه سلولیت و خصوصیات ژنتیکی فرد ممکن است متفاوت باشد. در صورتی که متخصص نیاز به جریان الکتریکی را تشخیص دهد، از الکترودهای کوچکی برای انتقال جریان استفاده می‌شود. بطور متوسط فرایند درمان طب سوزنی در هر جلسه حدود 20 الی 40 دقیقه طول خواهد کشید. نتایج معمولا با داشتن هفته‌ای دو جلسه درمان و پس از چهار هفته قابل مشاهده است.

در طب سنتی چینی، سلولیت در نتیجه الگوی غلط زندگی و مشکلات مربوط به تعادل انرژی ایجاد می‌شود. در طب سنتی چینی توزیع چربی در بدن در نتیجه عملکرد طحال صورت می‌گیرد. اگر در اثر عواملی مانند اضطراب بیش از حد، فکر کردن زیاد، نشستن بیش از حد، کاهش فعالیت و مصرف بیش از حد مواد غذایی که مزاج مرطوب دارند و غذاهای فرآوری شده، عملکرد طحال دچار اختلال شود، چربی‌ها انباشته می‌شوند. وقتی این انباشتگی چربی با استرس همراه شود منجر به ایجاد سلولیت می‌شود.

طب سوزنی از طریق بهبود گردش خون، کاهش استرس، سم زدایی و پاکسازی بدن از طریق بهبود متابولیسم سلولی به درمان سلولیت کمک می‌کند. در حقیقت طب سوزنی با تغذیه و تقویت هر چه بیشتر بافت‌های پیوندی پوست و با تحریک و تولید کلاژن، سلولیت را از ریشه درمان می‌کند.

طب سوزنی در صورتی که بوسیله فرد باتجربه و متخصص انجام شود روشی بی‌خطر بوده که عوارض جانبی ناچیزی دارد. عدم مهارت در استفاده از سوزن‌ها می‌تواند ریسک ایجاد زخم و عفونت را افزایش دهد.

علاوه بر طب سوزنی استفاده از گیاهان دارویی نیز با برگرداندن تعادل انرژی بدن، به برطرف شدن سلولیت کمک می‌کند. لذا استفاده همزمان از طب سوزنی، گیاهان دارویی، رژیم غذایی و ورزش می‌تواند بهترین نتیجه در درمان سلولیت را سبب شود.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

با طب سوزنی سلولیت را درمان کنید

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بافت های چربی ناهمواری که عمدتا در نواحی ران، نشیمنگاه و بالای بازو ایجاد می شوند، در اصطلاح پزشکی سلولیت نامیده می شوند. تجمع چربی ها در زیر پوست سبب ایجاد ظاهری دست انداز مانند شده که حین لمس با دست کاملا ناصاف هستند. اگرچه سلولیت هم در مردان و هم در زنان یافت می شود اما در زنان رواج بیشتری دارد. حدود 85% از زنان حتی زنان لاغر، عمدتا در سنین بعد از 35 سال، تجربه سلولیت را در دوران زندگی خود داشته اند. البته دختران نوجوان و زنان جوان نیز با این مساله رو به رو می شوند. افزایش سن یا کشش فیبرهای کلاژن می تواند عامل ایجاد سلولیت باشد. این فیبرها بافت چربی را به پوست متصل می کنند. وقتی این فیبرها الاستیسیته خود را از دست بدهند، بافت های پیوندی کشیده و سخت می شوند و این سبب متورم شدن سلول های چربی می شود.

کرم ها و پمادهای مختلفی در بازار برای درمان سلولیت وجود دارد، اما این محصولات سطح بیرونی پوست را هدف قرار می دهند و به لایه های زیرین دسترسی ندارند. طب سوزنی از طریق ایجاد تحریک و افزایش گردش خون و جریان لنف می تواند به درمان سلولیت کمک کند. در این روش سوزن ها در نواحی مربوطه (اندام مورد نظر، دست، ران، باسن، شکم و غیره) فرو برده می شوند. این کار سلول های چربی و بافت های پیوندی را تحت تاثیر قرار داده، به گونه ای که گردش خون و متابولیسم را در این نواحی تسهیل می کند. در این مورد ممکن است تحریک الکتریکی نیز همراه با طب سوزنی با هدف تحریک فعالیت با ممانعت از فعالیت سلول های چربی، به کار گرفته شود. فعال شدن این سلول ها سبب می شود چربی های انباشته شده متابولیسم شده و از بین برود. همچنین تحریک گردش خون و لنف به حذف سموم نیز کمک می کند و این امر، استرس و تنش های وارد شده را نیز تسکین می بخشد.

منابع

http://www.livestrong.com/article/280435-cellulite-in-children/

http://www.thewellnessnook.com/acupuncture-for-cellulite/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*