سفت شدن سینه و زیبایی اندام

هر زنی علاقه‌مند به داشتن سینه‌هایی خوش فرم است. اما در اغلب موارد داشتن چنین اندامی ممکن نیست. افتادگی سینه‌ها یک فرآیند طبیعی بوده که با افزایش سن و کاهش الاستیسیته و استحکام سینه‌ها رخ می‌دهد. افتادگی سینه‌ها می‌تواند در نتیجه بارداری، شیر دادن، یائسگی، از دست دادن ناگهانی وزن، تمرین‌های ورزشی دشوار، سوء تغذیه، پوشیدن سوتین‌های نامناسب و خصوصیات ارثی نیز رخ دهد. همچنین بیماری‌هایی مانند سرطان، اختلالات تنفسی مانند ابتلا به توبرکلوزیس، مصرف سیگار و الکل نیز می‌تواند منجر به از فرم افتادن سینه‌ها شود. با این حال، سفت شدن سینه و برطرف کردن افتادگی آن از طریق حذف پوست اضافی و بافت‌های نرم ممکن است. روش‌ها و تکنیک‌های جدید امروزی برای سفت شدن سینه به گونه‌ای توسعه یافته‌اند که تا حد ممکن جای زخم کوچکی ایجاد کرده و باعث خوش فرمی سینه‌ها و رضایتمندی فرد گردد.

سینه‌ها فاقد بافت عضلانی هستند و از بافت چربی، بافت پیوندی و غدد تولید کننده شیر ساخته می‌شوند لذا حفظ فرم مناسب نیازمند مراقبت است. لیفت کردن و سفت شدن سینه در هر سنی ممکن است و روش‌های مختلفی اعم از جراحی و غیر جراحی برای این منظور وجود دارد.

جراحی می‌تواند شامل کارگذاری ایمپلنت باشد یا به صورت لیفتینگ انجام شود. انجام جراحی لیفتینگ در مورد افرادی می‌تواند بهترین اثر را بگذارد که سینه‌هایی آویزان داشته که محتوی مقدار زیادی بافت نرم است و نوک سینه‌ها به سمت پایین باشد. با این حال روش لیفتینگ بر روی اندازه سینه‌ها تاثیر چندانی ندارد و همچنین در فرم گرفتن قسمت بالایی سینه‌ها نیز موثر نیست. برای تغییر سایز و حجم سینه‌ها می‌توان از روش جراحی و جایگذاری ایمپلنت استفاده کرد.

روش‌های غیر جراحی نیز برای سفت شدن سینه وجود دارد که اگرچه ممکن است تاثیری آهسته‌تر داشته باشند اما فاقد عوارض جانبی جراحی بوده و هزینه کمتری را نیز شامل می‌شوند. از جمله این روش‌ها می‌توان به ورزش کردن، ماساژ و طب سوزنی اشاره کرد.

ورزش‌هایی که با هدف سفت شدن سینه انجام می‌شوند می‌توانند باعث تقویت عضلات پیرامون سینه، اصطلاحا عضلات پیکتورال، شده که به حفظ فرم سینه کمک می‌کنند. پرس سینه، بالا و پایین بردن بازوها و استفاده از دمبل می‌تواند باعث تقویت این عضلات شوند.

استفاده از یخ، روغن نارگیل و سایر روغن‌های گیاهی برای ماساژ سینه‌ها نیز می‌تواند به سفت شدن سینه کمک کند. ماساژ سینه‌ها سبب تقویت بافت‌های آن شده و گردش لنف و خون در آن را تقویت کرده که این امر در حفظ فرم و شکل آن موثر خواهد بود.

طب سوزنی نیز با آزاد سازی انرژی درونی بدن و افزایش گردش خون با تقویت اکسیژن رسانی و رساندن مواد غذایی، به سلامت و رشد سینه‌ها کمک می‌کند. استفاده از سوزن در نقاط خاص می‌تواند سبب تحریک غدد درون ریز گردد که باعث رهاسازی هورمون از غده هیپوفیز شده که عملکرد تخمدان‌ها را کنترل کرده و سبب تحریک سلول‌های بافت سینه و تقویت رشد آن‌ها می‌شود. استفاده از طب سوزنی برای سفت شدن سینه فاقد عوارض جانبی بوده و نتیجه آن می‌تواند در مدت کوتاهی مشاهده گردد. استفاده از طب سوزنی نه تنها می‌تواند به سفت شدن سینه‌ها کمک کند بلکه بطور همزمان می‌تواند مزایای دیگری نظیر تنظیم و رفع درد قاعدگی، رفع خستگی، رفع آکنه، رفع بی خوابی، طراوت و شادابی پوست و غیره را نیز به همراه داشته باشد.

برای آشنایی با خدمات متنوع موسسه جامع طب سوزنی ایران برای درمان بیماری‌های مختلف می‌توانید روی خدمات کلیک کنید.
در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.